Зустріч «Enduring Faith» (Віра що не минає) відбулася 8 жовтня в конференц-центрі Vine, розташованому в Данфермліні, стародавній столиці Шотландії, якій король Карл III нещодавно надав «статус міста». Коли, о 9 ранку, представники адвентистських громад Шотландської місії Церкви адвентистів сьомого дня почали прибувати на зустріч, і один за одним займали місця, в залі запанувала тепла, дружня атмосфера і він наповнився радістю та піснями поклоніння.
Це було перше велике зібрання шотландських церков після пандемії COVID-19 і особливий день спілкування — субота поклоніння, спілкування та зосередження на місії, для рекордних 500–т присутніх на ньому членів церкви.
«Пасторській команді знадобилося понад дев’ять місяців планування», — сказав президент Шотландської місії Джеймс Бота.
Але зусилля окупилися, оскільки вражаючий відсоток членів Шотландської місії «вирішив бути тут особисто, а не залишатися вдома й дивитися проповідь онлайн», — сказав Бота.
«Вибір особистої зустрічі замість цифрової формує зовсім інший вид зв’язку».
Операція «Віра що не минає»
Рольф Й. Пелер, професор систематичної теології Адвентистського університету Фріденсау, був основним доповідачем спеціальної суботньої зустрічі. У своїй проповіді під назвою «Operation Enduring Faith» (Операція «Віра що не минає»), він закликав присутніх розвивати стійку віру, щоб краще служити світу.
«Справжнє питання полягає в тому, чи є я благословенням для інших? Чи моя стійкість є даром Бога, яким я хочу поділитися?» — запитав Пелер, розмірковуючи про ризики споживчого, корисливого християнства.
Він підкреслив різницю між «витривалістю» та «наполегливістю», а також наголосив на важливості демонстрації як духовної проникливості, так і інтелектуальної гнучкості.
«Як хмарочос, що твердий у фундаменті, але рухається у вершині, ми повинні бути людьми, які є непохитними у своїй вірі, але гнучкими … щоб пристосовуватися до певних ситуацій.
Це те, що характеризує християнина», – сказав Пелер.
«Стійкість означає не тільки те, що ми здатні протистояти натиску сьогодні, але й те, що ми адаптуємося до майбутнього», — сказав Бота.
«Я хочу, щоб люди знали, що церква Бога в Шотландії стійка. Не тільки як окремі люди, але й усі разом, як церква, ми стійкі і можемо просунутися дуже далеко і зробити великі справи», — сказав він.
Глобальна Церква
Післяобідня програма була присвячена зміцненню зв’язків між Шотландською місією та Всесвітньою церквою. Різноманітність запрошених доповідачів отримала можливість представити різні місійні проєкти та інформаційні програми, щоб заохотити членів Шотландської місії спілкуватися, підтримувати служіння та брати у ньому участь.
Кетрін Болдо, спеціаліст з питань розвитку, Адвентистської агенції допомоги та розвитку (ADRA) у Сполученому Королівстві, повідомила про проект «Африка-Шотландія» (ASAP), екологічну ініціативу, яка мобілізує релігійні організації по всьому світу для боротьби з змінами клімату.
«ADRA UK», «ADRA AFRO» та Шотландська місія співпрацюють у рамках річної ініціативи з подолання наслідків зміни клімату», — сказала Болдо.
Завдяки ASAP було висаджено 3000 дерев у Замбії, Есватіні, Лесото, Мозамбіку та Намібії, а також проводяться інші ініціативи, такі як рекультивація ярів і кампанії з очищення.
«Шотландська місія провела заходи з посадки дерев і збору сміття, включно з кампанією з прибирання 18 вересня, під час Всесвітнього дня слідопитів», — сказала Болдо.
За матеріалами Adventist World