Автор: Деніель Віктор
Вперше опубліковано: 15 листопада 2022 р.
До 1804 року по нашій планеті бродило менше одного мільярда людей. Трохи більше чим через сторіччя, у 1927 році, ми перевалили за два мільярди.
З того часу крива збільшення населення світу виглядає як хокейна клюшка, чому сприяли тріумфи сучасної медицини та громадської охорони здоров’я.
Остання позначка була пройдена у вівторок, коли Організація Об’єднаних Націй заявила, що населення світу досягло восьми мільярдів, всього через 11 років після того, як воно перевищило сім мільярдів.
(Ця цифра не точна, оскільки офіційного підрахунку немає, але міжнародна організація заявила, що згідно їх прогнозів, у вівторок 15 листопада 2022 року, людство перетнуло цю межу.)
Темпи зростання, які, як очікується, сповільняться у глобальному масштабі протягом найближчих десятиліть, були нерівномірними по всьому світу.
Уповільнення темпів зростання в густонаселених країнах, таких як Китай та Сполучені Штати, викликало певну тривогу, загрожуючи перевернути їх суспільство.
Зростання народжуваності у найбідніших країнах загрожує навантаженням систем, які й так зазнають труднощів.
Ось декілька завдань, які потрібно вирішити.
Більша частина приросту населення припадає на найбідніші країни, особливо у країнах Африки на південь від Сахари.
За даними Організації Об’єднаних Націй, близько 70 відсотків зростання з семи мільярдів до восьми мільярдів відбулося в країнах з низьким рівнем доходу і доходом нижчим за середній, більшість з яких знаходиться в країнах Африки на південь від Сахари. Очікується, що найближчими роками ця тенденція стане ще більш вираженою.
«Коли між 2022 та 2037 роками додасться наступний мільярд, очікується, що на ці дві групи країн припадатиме понад 90 відсотків глобального зростання», — йдеться у повідомленні ООН.
Народжуваність знизилася у всьому світі; Очікується, що у країнах з високим рівнем доходу кількість людей віком до 65 років скоротиться найближчими роками, заявила Організація Об’єднаних Націй. Але коефіцієнт народжуваності залишається незмінно високим у бідніших країнах, де все більше жінок і дівчаток не мають доступу до послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я, включаючи протизаплідні засоби.
Задоволення потреб, включаючи освіту, громадську охорону здоров’я, зайнятість, водопостачання та санітарію, створених цим зростанням, вимагатиме «значного збільшення державних витрат», заявила організація.
Вплив на навколишнє середовище: наші рівні виробництва та споживання нестійкі.
Зростання населення сприяло збільшенню витрати палива, за словами експертів, нестійкими темпами.
За даними Організації Об’єднаних Націй, це сприяло виникненню екологічних проблем, включаючи зміну клімату, вирубування лісів та втрату біорізноманіття.
“Уповільнення зростання населення протягом багатьох десятиліть могло б допомогти пом’якшити подальше накопичення екологічних збитків у другій половині поточного століття”, – заявили в організації.
Країни з низьким рівнем доходів, у яких сконцентровано приріст населення, зробили набагато менший внесок у зміну клімату, ніж найбагатші країни. Але зі зростанням бідності «їх споживання енергії має істотно збільшитися, якщо вони хочуть розвиватися економічно», — заявила організація.
Експерти прогнозують уповільнення зростання у майбутньому.
Хоча на те, щоб населення виросло з семи мільярдів до восьми мільярдів, пішло 11 років, Організація Об’єднаних Націй заявила, що очікує, що мине 15 років, перш ніж ми досягнемо дев’яти мільярдів, у 2037 році, і ще 22 роки, перш ніж перетнемо межу у 10 мільярдів, у 2058 році.
“Зниження чисельності населення світу не очікується ще півстоліття, а точна дата багато в чому залежить від майбутніх темпів зниження народжуваності в сьогоднішніх країнах з високою народжуваністю”, – йдеться у повідомленні організації.
У 2021 році народжуваність у Китаї досягла історичного мінімуму , що в поєднанні зі збільшенням тривалості життя може призвести до нестачі робочої сили та загальмувати економічне зростання.
У Сполучених Штатах, за останнє десятиліття, темпи народжуваності також уповільнилися, розвиваючись найповільнішими темпами з часів Великої депресії 30-х років .
Очікується, що Індія перевершить Китай як найбільш густонаселену країну у світі в 2023 році, заявила ООН у липні.
Вперше варіант цієї статті з’явиться у пресі 16 листопада 2022 р. і виданні The New York Times
під заголовком: «Населення світу сягає 8 мільярдів завдяки зростанню бідних народів»
На фото: Немовля в лікарні в Санто-Домінго, Домініканська Республіка, в сорочці, з написом «вісьмимільярдна дитина»
Фото Орландо Баріа.